Przystań jachtowa WOPR w Koszalinie

09. Marzec 2017 Bez kategorii 6

Urlop w Koszalinie ma swoje zalety, o czym przekonało się na własnym przykładzie już wiele osób. Trzeba jednak odpowiednio go zaplanować, aby mieć całkowitą pewność tego, że urlop zakończy się pełnym sukcesem. Na szczęście w Koszalinie jest wiele miejsc, które można zwiedzić i naprawdę ciekawie spędzić swój wolny czas od pracy i obowiązków domowych.

Bardzo ciekawym miejscem w tej miejscowości jest przede wszystkim przystań jachtowa WOPR. Jak sama nazwa wskazuje cumuje tam wiele jachtów, o najróżniejszych kształtach, dlatego warto odwiedzić to miejsce, co jest polecane zwłaszcza fanom wodnych szaleństw. Z bliska można się wtedy przyjrzeć działalności pracowników WOPR oraz sprzętowi, który wykorzystują podczas pełnienia swoich obowiązków służbowych. Przystań istnieje od około 10 lat, dlatego jest stosunkowo młoda. Oprócz opieki Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego można tutaj liczyć również na wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej, więc bezpieczeństwo na tym terenie jest zapewnione na wysokim poziomie. W tych basenach naraz może cumować około 50 jachtów różnej wielkości, więc jest to naprawdę bardzo pokaźna liczba. W pobliżu przystani znajduje się specjalny hangar, który jest odpowiednio zabezpieczony, gdzie można przechować nawet 30 łodzi. Co roku odbywa się tutaj bardzo ciekawy festyn wodny, który sprowadza do Koszalina wielu turystów z całego świata, bo można się na nim naprawdę nieźle pobawić. Jest to doskonała opcja spędzenia wolnego czasu dla rodzin z dziećmi, które chętnie decydują się na noclegi (tutaj) w Koszalinie w trakcie urlopu.

Wizyta w Koszalinie i odwiedzenie przystani jachtowej WOPR to bardzo dobra decyzja dla wielu turystów, w różnym wieku. Nie trzeba się tam obawiać o swoje bezpieczeństwo, ponieważ nad nim czuwają doskonale przeszkoleni ratownicy wodni, dzięki czemu każdy turysta może czuć się bezpiecznie. Przystań jest zadbana i cieszy oczy wszystkich fanów wodnych szaleństw, na takie same niespodzianki możemy liczyć w Pogorzelicy.


6 thoughts on “Przystań jachtowa WOPR w Koszalinie”

 • 1
  Junia on 9 marca 2017 Odpowiedz

  Dobrze, że ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem. Ludzie często przeceniają swoje zdolności pływackie

 • 2
  Bart.EK on 21 marca 2017 Odpowiedz

  WOPR trochę niedoceniony w dzisiejszych czasach

 • 3
  Krystek on 21 marca 2017 Odpowiedz

  Koszalin to fajne miejsce, nawet dobra baza na nocleg, jak się chce zwiedzić okoliczne atrakcje

 • 4
  BolesławII on 23 marca 2017 Odpowiedz

  Racja, stamtąd można dostać się wszędzie – Mielno, Unieście, Łazy, do wyboru do koloru

 • 5
  The.vil. on 28 marca 2017 Odpowiedz

  spoko, że można poczytać o takich ciekawostkach, od razu człowiek czuje się bezpieczniej jadąc do miejsca, gdzie działa taka przystań

 • 6
  chusteczka_haftowana on 30 marca 2017 Odpowiedz

  Koszalin dla mnie dobre miejsce na wodne szaleństwa, ale byłam tam już kilka razy i teraz szukam noclegu w Jastarni dla odmiany :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>