Kwidzyn na weekend

28. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Dobry wypoczynek i nieco relaksu z dala od cywilizacyjnego zgiełku to marzenie niejednej przepracowanej osoby. Niestety nie każdego stać na luksusowy wypoczynek za granicą, a tym bardziej w odległych miejscach, gdzie zawsze świeci słońce, a woda w morzu czy oceanie jest ciepła niczym zupa. Na szczęście nie trzeba wydawać całej wypłaty na tygodniowy urlop gdzieś na końcu świata. Warto także pamiętać, że baza noclegowa oraz bardzo szerokie zaplecze kulinarno-gastronomiczne w województwie pomorskim to wielkie atuty tego regionu, nie ustępującemu pod tym w względem w niczym słynnym zagranicznym kurortom. Gdzie zatem pojechać na krótki jesienny weekend pełny wrażeń i nieco historycznej zadumy? Odpowiedź jest bardzo prosta i nasuwa się niema od razu. Kwidzyn!

To miasto ma w sobie coś niesamowitego i przyciąga tym magnetyzmem turystów z całego kraju, a nawet z zagranicy. Tuż przed rozpoczęciem II wojny światowej w Kwidzynie istniała między innymi dzielnica Starego Miasta z pięknym ratuszem i bardzo ładnymi kamienicami podcieniowymi. Obecnie z bardzo wielu niegdyś zabytków w dobrym stanie zachowało się tylko kilka najważniejszych. Wśród nich znajduje się między innymi Gdanisko, czyli wieża ustępowa na zamku w Kwidzynie, bardzo piękny, dawny szpital św. Jerzego na Placu Plebiscytowym 4 czy chociażby neogotycki budynek poczty, wybudowany w latach 1911-1913. Ponadto w Kwidzynie można także zobaczyć wspaniały neogotycki kompleks koszar wojskowych i robiący ogromne wrażenie na zagranicznych turystach zespół zamkowo-katedralny, a także malowniczo położony zamek kapituły pomezańskiej wzorowany na zamkach krzyżackich. Jego budowę rozpoczęto mniej więcej w 1322 roku, a zakończono dopiero w drugiej połowie XIV wieku. Niestety skrzydła południowe i zachodnie zamku zostały rozebrane pod koniec XVIII wieku.

Kwidzyn oferuje noclegi [do znalezienia tu: ] w otoczeniu tych fantastycznych starych budowli, których atmosfera i niespotykany klimat przenoszą przyjezdnych do innej epoki. Miasto to to z pewnością bogata historia i kultura. Będzie idealnym miejscem na weekend dla wielbicieli historycznych ciekawostek i architektury w przedwojennym wydaniu, która nie tylko zachwyca oko, ale również uczy. Wystarczy zapakować plecak i jechać. Kwidzyn czeka z otwartymi ramionami na turystów z całej Polski.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>