Bydgoszcz – kultura na każdym kroku

13. Styczeń 2017 Bez kategorii 0

Jeżeli szukacie miejsca, gdzie możesz odpocząć od szarej rzeczywistości idealny na to będzie właśnie Bydgoszcz. Miasto to położone jest w województwie kujawsko-pomorskim. Jest jednym z największych w Polsce, gdyż zajmuje 8 miejsce pod względem liczby ludności. Bydgoszcz to miasto o ogromnym potencjale i możliwościach. Udając się w podróż do tego miejsca, warto wcześniej zarezerwować miejsce na swoje noclegi.

Bydgoszcz jest miastem, które oferuje przyjezdnym wiele niesamowitych atrakcji i jest związane z fotografią, dlatego w pierwsze miejsce, jakie możemy się udać, to Muzeum Fotografii. W jego wnętrzu znajdują się eksponaty historyczne, takie jak stare aparaty fotograficzne, kamery filmowe, sprzęt do naświetlania i obróbki zdjęć. Jednak to tylko namiastka tego, co czeka nas w tym niesamowitym muzeum.

W okresie letnim warto wybrać się na spacer do Parku Jana Kochanowskiego. Obszar ten liczy sobie 3,15 ha powierzchni i przyciąga swoim urokiem całą masę turystów. Oprócz odpoczynku na świeżym powietrzu można tu zobaczyć 80 różnych odmian drzew i krzewów. To, co wyróżnia Bydgoszcz to fakt, że miasto posiada bardzo dobrze rozwinięte zaplecze turystyczne. Oferta noclegowa spełnia wymogi nawet najbardziej wymagających turystów. Każdy przybywający tutaj podróżny może liczyć na wygodne i komfortowe zakwaterowanie, które pozwoli mu na miłe spędzenie czasu w Bydgoszczy.

Kolejną atrakcją, jaką możemy zobaczyć w tym urokliwym mieście są Kwiatowe Dywany. Co roku uczniowie szkół plastycznych układają z ponad 10 ton płatków tulipanów kwiatowe dywany o różnych kształtach geometrycznych. Bydgoszcz od wielu lat związany jest z przemysłem mydlarskim i chemicznym. Fakt ten stał się inspiracją do powstania oryginalnego Muzeum Mydlarstwa i Historii Brudu. Jest to jedna z nielicznych atrakcji tego rodzaju w całej Europie. Muzeum należy do prywatnego właściciela, a wizyta w nim oferuje nam wędrówkę po historii higieny człowieka od czasów starożytnych aż po czasy współczesne. W wyposażeniu muzeum znajdują się starożytne akcesoria używane do celów higienicznych. Zobaczyć możemy tutaj również łaźnie, pochodzącą jeszcze z czasów średniowiecznych. Jeżeli chcecie więc przeżyć niesamowite chwile w tym wyjątkowym miejscu, przyjedźcie do Bydgoszczy, aby doświadczyć tych niesamowitych atrakcji na własnej skórze.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>